Árak

Konzultáció/kontroll
40.000 forint
• 50 perc online vagy telefonos konzultáció gondozásba vett betegek számára
MRI leletek, zárójelentések, laboreredmények véleményezése a klinikai tünetek függvényében
120.000 forint
• Előzetes felkészülés a kapott zárójelentésekből, leletekből és a kórelőzményi adatokból
• 50 perc online konzultáció
Teljes betegfelvétel 4 hónap utógondozással
400.000 forint
• Részletes kórelőzményi adatok és rohamok elemzése
• Epilepszia diagnosztika
• Epilepsziás góc diagnosztika
• Nagyjából 6-8 óra online vagy telefonos konzultáció
• Pontos gyógyszerbeállítás
• 4 hónapos 0-24-es telefonos háttér támogatás amennyiben a diagnosztizált betegségekkel kapcsolatos probléma adódik a gondozásba vett kisállattal

A betegfelvételről és a közös munkáról pár gondolat:

Miután a Egyesült Királyságban és Magyarországon is epilepszia tanácsadóként dolgozom, az alábbiakban részletezem, hogy a magánkonzutációs óradíjam milyen tevékenységeket tartalmaz.


Az életvitelszerűen külföldön tartkozódó páciensek gondozásbavételének díja magasabb! Ennek oka, hogy sokszor szaktolmács bevonása szükséges, továbbá a nem belföldi laborokkal, orvosokkal való kapcsolattartás és diagnózis felállítása időigényesebb folyamat mint a belföldi kollégákkal való közös munka.

A teljes betegfelvételi / gondozásba vételi díjban benne foglalt tevékenységek felsorolása:

– A kapcsolattartás a humán és állatorvosi mintára: személyes/telefon/messenger/ e-mail utján történhet.

– Kórelőzményi adatok megbeszélése (végig elemezzük az eddigi kivizsgálás és kezelés eredményeit,  az előírt gyógyszereket hatás és mellékhatása szempontjából, az átküldött laborvizsgálatok, ultrahang-lelet képalkotó vizsgálatok CT -vagy MRI -lelet és a képsorozat vizuális elemzése, szükség esetén neuroradiológus kollégával és ha indokolt akkor idegsebész kollégával közösen elvégzett másodvéleményezés.

– A tulajdonos számára messengeren  történő képalkotó képanyag kiadása, és a látott agyi /gerinc elváltozások részletes elmagyarázása.

– Az epilepsziás rohamok tipizálása, megjelenésük kronológiai sorrendje, gyakorisága és tünetei videóelemzés segítségével, az epilepsziás góc diagnosztika alapvető irányelveinek a betartásával. A rohamokat megelőző és követő tünetek pontos feltérképzése.

– Az eddigi gyógyszeres kezelések elemzése, a gyógyszerek okozta akut toxikus mellékhatások tüneteinek a feltérképezése. Ezen ismeretanyagok birtokában, milyen még ki nem használt lehetőségei vannak a gyógyításnak.

-Az epilepszia betegség okának és tünettanának a felderítését követően prognózis meghatározás a tulajdonos számára. 

Amennyiben a fenti és részletesen megbeszélt ismeret anyag birtokában tulajdonos vállalja a kutya tartós gyógykezelését, akkor segítségnyújtás a gyógyszerbeszerezésben (e-mailen a Patikával történő kapcsolatfelvétel és rendelés leadás).  

– Az otthonában jelentkező, visszatérő neurológia/pszichiátria/epilepsziás tünetek azonnali kezelésnek a megtanítása.

– Amennyiben gyakori rohamindításról van szó és neurointenzív terápia elvégzése is szükséges akkor az intenzíves kolléga diagnosztikai és gyógyító munkájának az irányítása, valamint a munkájához szükséges kórelőzményi adatok átküldése, valamint telefonos konzultáció is,a kezelés megkezdése előtt, e-mailen.

Roham videók, valamint a képalkotó-vizsgálat  reprezentatív képanyagának az átküldése kollégák számára, valamint annal kozultációja is telfonon/messegeren.

– Akut toxikus gyógyszer mellékhatásokat is figyelembe véve, a régi gyógyszerek lassú lecserélése az új lassan fetirálandó gyógyszerekre.

-Folyamatos kapcsolattartás  a tulajdonossal (vészhelyzet esetén éjszaka és hétvégén is ) 0-24 órában.

Az MRI és egyéb zárójelentések áttekintése egy nagyjából 3-5 órás munkafolyamat amit a szükséges elemzés és az állatorvos kollégákkal végzett konzultációt követően 50 percben részletezem és segítek a helyes diagnózis beállátásában.

A konzultációt főként már gondozásba vett betegim részére szoktam javasolni. Főként akkoramikor a betegfelvétel óta eltelt 1-2 évben a betegség még jelen van, a gyógyszeres beállítás működik, de esetleg életvitel vagy könyezeti változás történt a gondozásba vett kisállatnál. Itt – mivel a korelőzmény ismert – többnyire egy 50 perces online vagy telefonos konzultációval lehetséges a gyógyszerezés újrakalibrálása.

dr. Kiss Gabriella